TECHNOLOGIA

WYMAGAJĄCY RYNEK NORWESKI

Technologia budowy naszych domów oparta jest na 20 letnim doświadczeniu zdobytym w Norwegii przy budowie energooszczędnych domów szkieletowych. Duże znaczenie ma tam instytut SINTEF, który od dziesiątek lat zajmuje się badaniem materiałów i technologii używanych przy budowie domów. SINTEF jest jedną z największych niezależnych organizacji badawczych w Europie. 

Każdego roku realizuje kilka tysięcy projektów dla klientów dużych i małych. To właśnie dzięki jego regulacjom udało się wyeliminować lub ograniczyć do minimum szkodliwe dla zdrowia materiały, takie jak piana Pur, polistyren, czy impregnaty do drewna. Dlatego budowane w tej technologii domy są nie tylko energooszczędne, ale również (a może przede wszystkim) nie szkodzą jego użytkownikom.

DREWNO CERTYFIKOWANE

Podstawą trwałego domu jest dobrze wysuszone drewno. W naszych budowach używamy drewna klasy C24 lub KVH, które po wysuszeniu w wilgotności poniżej 18% jest czterostronnie strugane, a następnie jego krawędzie są fazowane. Tak przygotowane drewno nie wymaga dodatkowej impregnacji, staje się materiałem bardzo trudnym zapalnie, odpornym na pękania i odkształcenia.

Do ocieplenia domu stosujemy niepalną wełnę mineralną o najwyższych współczynnikach λ, która gwarantuje doskonałe właściwości termiczne. Ekologicznych materiałów używamy również do konstrukcji przegród, gdzie zamiast płyt OSB i styropianu stosujemy niepalne płyty firm Fermacell czy Amroc.

ŚCIANY OTWARTE DYFUZYJNIE

Najważniejszą cechą dobrze zaprojektowanej przegrody jest taka konstrukcja, która dobrze odprowadza wilgoć i uniemożliwi rozwijanie się bakterii i grzybów. Takie warunki zapewnia wentylowany przekrój ściany stosowany w naszych budynkach.

Od wewnątrz budynku stosuje się materiały o dużym oporze dyfuzyjnym, natomiast od zewnątrz o jak najniższym

Pomiędzy wykończeniem fasady a warstwami termoizolacji powstaje szczelina wentylacyjna.

Tak zaprojektowana ściana doskonale wpływa na energooszczędność i trwałość budynku

Pozwala to na uzyskanie warunków korzystnych dla zdrowia jego mieszkańców.

TEST SZCZELNOŚCI

Po skończonych pracach przeprowadzamy test szczelności Waszego domu.

Jest to swego rodzaju egzamin dla projektanta i wykonawcy oraz dowód na dobrze wykonaną konstrukcję budynku.

Daje on Państwu gwarancję wysokiej termoizolacji, a przez to energooszczędności budynku. Stale doskonalimy swoje umiejętności i wdrażamy nowe rozwiązania poparte badaniami nad ich skutecznością i zgodnością z naturą.

WEŁNA CELULOZOWA

Do ocieplenia przegród stosujemy wełnę celulozową
Celuloza to sypki materiał, idealny do ocieplania budynków z pokryciem dachowym w formie stropodachu, choć nadaje się również do izolowania termicznego innych rodzajów dachów. Wełna celulozowa niezwykle szczelnie wypełnia izolowane miejsca. Jest świetną ochroną przed utratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem latem. Posiada także doskonałe właściwości akustyczne.

Zalety produktu: